Copyright 2021      Baltic Pflege Sp. z o.o. 

Baltic Pflege Sp. z o.o.

ul. Heweliusza 11/819

80-890 Gdańsk

KRS 0000841503

 

W związku z coraz wyższą liczbą zachorowań rząd niemiecki zmienia dotychczas obowiązujące przepisy. Teraz na każdą osobę chcącą wjechać do Niemiec czeka kilka nowych formalności i dokumentów, które musi przedstawić odpowiednim instytucjom.

Teraz do legalnego pobytu nie wystarczy już tylko druk A1 i karta EKUZ.

Ale nie martw się. W Baltic Pflege jesteśmy w stałym kontakcie z niemieckimi Gesundheitsamtami i innymi instytucjami. Na bieżąco dostosowujemy nasze dokumenty i działania do panujących wymogów.

Instytucje niemieckie są przez nas informowane do jakiej rodziny jedziesz i gdzie przebywasz, więc masz pewność, że podczas kontroli nic Ci nie grozi. Dostarczamy Ci również wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające Twój legalny pobyt.

Nasza umowa jest zgodna z obowiązującymi niemieckimi przepisami i akceptowana podczas kontroli. Zatrudniamy wyłącznie legalnie, na polską umowę zlecenie i odprowadzamy składki od wymaganej średniej krajowej.

Podczas wyjazdu masz ze sobą certyfikowany i według prawa niemieckiego dopuszczalny wynik testu, przeprowadzony w specjalistycznym laboratorium przez wykwalifikowany zespół. Jeśli twój wymaz nie został pobrany przez uprawionych specjalistów lub zrobiłaś go sama, to jest to niedopuszczalne przez przepisy niemieckie i grozi karą. Bo tylko certyfikowany test jest ważny dla niemieckiego Gesundheitsamtu!

Dostajesz od nas indywidualny numer nadany przez instytucje niemieckie zaraz po obowiązkowym zarejestrowaniu na państwowym portalu podczas wjazdu do Niemiec. Pamiętaj, żeby go pokazać podczas kontroli w busie lub w domu seniora.

Otrzymujesz od nas dokument zwalniający Cię z kwarantanny, na podstawie prawa niemieckiego (Quarantäneverordnung, Coronavirus-Einreiseverordnung, Infektionsschutzgesetz itd.), więc od razu możesz zarabiać pieniądze.

Zgłaszamy Twój pobyt we wszystkich instytucjach, które tego wymagają. Więc podczas kontroli pracownik wie kim jesteś i od kiedy przebywasz u seniora.

Jeśli zależy Ci na legalnej pracy z wysokimi stawkami w firmie, która dopełnia za Ciebie wszystkich formalności, wybierz Baltic Pflege.

Jeśli masz firmę, z którą dobrze Ci się współpracuje, zapytaj ich czy dopełniają tych wszystkich formalności i dostarczają Ci niezbędne dokumenty.

 

 

Co się zmieniło dla opiekunek osób starszych, które wjeżdżają do Niemiec do pracy?

 

Jak zapewne wiecie, każda osoba z Polski przebywająca teraz na terenie Niemiec, otrzymuje smsa przypominającego o obowiązkowym zgłoszeniu do Bundesgesundheitsministerium.

Od wjazdu do Niemiec masz 48 godzin na dostarczenie odpowiedniej niemieckiej instytucji negatywnego wyniku testu i dalszych zaświadczeń pracodawcy w języku niemieckim, angielskim lub francuskim. A także dokumentu, na podstawie którego zostaniesz zwolniona z obowiązkowej (dla osób które tego dokumentu nie posiadają) kwarantanny. Jeśli nie dostarczysz wszystkich dokumentów, automatyczne obowiązuje Cię kwarantanna i nie możesz pracować.

Coraz więcej niemieckich Gesundheitsamtów uruchomia specjalne platformy, gdzie można te dokumenty dostarczać. Korzystamy zarówno z nich, jak i z naszego dotychczasowego sposobu wręczenia dokumentów, które do tej pory się u nas sprawdziły.

Dodatkowo musisz przekazać tym poszczególnym instytucjom swój indywidualny numer, który został Ci nadany przed wjazdem do Niemiec po obowiązkowym zarejestrowaniu na oficjalnej stronie internetowej.

Jeśli pracujesz z nami, to my przesyłamy Ci ten numer przed wjazdem do Niemiec, ponieważ kontrole busów są już bardzo częste, zwłaszcza na Bawarii.

Jeśli nie posiadasz odpowiednich dokumentów i dowodów, grozi Ci natychmiastowy powrót do Polski nakazany podczas kontroli na granicy lub na terenie Niemiec, w domu podopiecznego. Kontrole nie występują tylko i wyłączanie na granicy.

Wyjeżdżając teraz do Niemiec, zadbaj nie tylko o swoje bezpieczeństwo zdrowotne, ale również o bezpieczeństwo finansowe, ponieważ kary, które są obecnie coraz częściej nakładane na opiekunki i firmy je delegujące dochodzą do 25 000 Euro!

 

Co pozostało bez zmian dla opiekunek osób starszych, które chcą pracować w Niemczech?

 

Mimo rosnącej liczby zachorowań zarówno w Niemczech, jak i w Polsce, nadal akceptowane są testy PCR i testy antygenowe zgodne z ograniczeniami i odpowiednią jakością nakazaną przez RKI (Robert-Koch-Institut).

Pamiętaj, że taki test musi być wykonany przez wyspecjalizowany personel medyczny. Nie możesz zrobić go sama. Więc zarówno pobranie wymazu i test musi być zrobiony przez wyspecjalizowany personel. tak nakazuje prawo i instytucje niemieckie.

Załóżmy, że Twój podopieczny zachoruje, a Gesundheitsamt się dopatrzy, że ten test dostałaś kurierem do domu i sama pobrałaś wymaz, możesz mieć wtedy poważne kłopoty.

Nadal trzeba również dochować 48 godzin od momentu pobrania wymazu, czyli włożenia patyczka do nosa i momentu przekroczenia granicy.

W Baltic Pflege opłacamy wymagany test i organizujemy miejsce gdzie on się odbędzie. Pobranie wymazu jest przez wyspecjalizowany personel. Tobie dajemy adres laboratorium i godziny otwarcia punktu wymazowego. Korzystamy ze specjalistycznych laboratoriów by dotrzymać wymagania prawa niemieckiego. Otrzymany dokument z wynikiem testu spełnia obowiązujące normy nadane przez Gesundheitsamt.

Nadal trzeba wypełniać „deklarację wjazdu”. W Baltic Pflege robimy to za Ciebie i wysyłamy Ci potwierdzenie tego dokumentu. Podczas kontroli busa lub w mieszkaniu seniora pokazujesz to potwierdzenie i jesteś bezpieczna.

 

 

Co zapewniamy każdej opiekunce osób starszych, która chce wyjechać z Baltic Pflege do pracy w Niemczech?

 

  1. Legalne zatrudnienie, czyli składki od średniej krajowej.

 

  1. Wysokie wynagrodzenie. Z językiem komunikatywnym zarobisz minimum 1400 Euro netto/msc, z dobrym minimum 1500 Euro netto/msc.

 

  1. Zagwarantowany czas wolny. Wszystkie nasze rodziny wiedzą o Twoim czasie wolnym. Jest to 2-3 godziny każdego dnia i 1 cały dzień lub 2 połówki w tygodniu. Ustalasz to z rodziną na miejscu.

 

  1. Dodatkowe wynagrodzenie za ulotki. To wynagrodzenie wypłacamy jak wrócisz do Polski. Za każdy przepracowany miesiąc w Niemczech otrzymasz dodatkowo około 50 Euro netto.

 

  1. Premie za pobyt na zleceniu powyżej 2 miesięcy. Zostań na zleceniu dłużej niż 2 miesiące i odbierz swoją premię.

 

  1. Zgłaszamy Twój pobyt we wszystkich instytucjach, które tego wymagają. Obecnie rząd niemiecki wprowadził wiele formalności związanych z legalnym pobytem w Niemczech. My robimy to wszystko za Ciebie i dostarczamy Ci niezbędne dokumenty. Z nami jesteś bezpieczna.

 

  1. Opłacamy i organizujemy obowiązkowe testy, robione przez wyspecjalizowany personel medyczny.

 

Jeśli szukasz legalnej i bezpiecznej pracy odezwij się do nas.

Wjeżdżasz właśnie do Niemiec jako opiekunka osób starszych? Poznaj wszystkie dokumenty i formalności, które musisz dopełnić

19 marca 2021
opiekunka osób starszych do Niemiec dokumenty

+48 881 048 219

  1. pl
  2. de